20181207 171901
 
 
Jak co roku w Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej pielęgnuje się piękny zwyczaj spotkań wigilijnych. Biorą w nich udział przedstawiciele różnych środowisk ze Słupska i powiatu słupskiego: władze samorządowe i radni, działacze gospodarczy i ze sfery kultury, władze uczelni i dyrektorzy szkół, osoby duchowne, parlamentarzyści, przedstawiciele urzędów, instytucji, mediów i organizacji pozarządowych, przedstawiciele firm i oczywiście przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie.
W tym roku to wyjątkowe spotkanie wigilijne słupskich przedsiębiorców odbyło się 7 grudnia w siedzibie Izby przy al. Sienkiewicza 19.
Przybyli działacze, których łączy współpraca dla dobra naszego regionu. Tworzymy przecież jedną wielką samorządową rodzinę, do której dołączają wciąż nowi przedsiębiorcy. Spotkanie wigilijne w takim gronie ubogacone atmosferą życzliwości i składania sobie życzeń na długo pozostaje w pamięci jego uczestników. W gronie licznie przybyłych znamienitych gości byli m.in. Prezydent Słupska Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pan Piotr Muller.
Zebrani na uroczystości wysłuchali tradycyjnych polskich kolęd w wykonaniu Wanesy Dyś i Julii Nowackiej ze Studia Piosenki przy Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku. Warto zaznaczyć, że dziewczęta pięknie promują Słupsk biorąc udział w wielu prestiżowych konkursach piosenki, w których zdobywają nagrody i wyróżnienia. 
Podczas wigilijnego spotkania Przewodniczący Rady Izby Jerzy Bury wręczył „Laury SIPH” za aktywną działalność w 2018 roku. Otrzymali je: Tadeusz Micuński za wspieranie rozwoju kształcenia praktycznego młodzieży, Roman Małkiewicz, Marek Jastrzębski i Stanisław Cioczek za konsekwencję w prowadzonej działalności gospodarczej oraz zaangażowanie w misję SIPH, Lech Feder za utrzymanie wysokich standardów w prowadzonej działalności gospodarczej, Piotr Grabowski za osiągniecie wysokiej specjalizacji w dziedzinie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ratownictwa i BHP oraz Marek Biernacki za wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w regionie Słupskim.
Na koniec spotkania, prezes SIPH Jan Czechowicz złożył wszystkim serdeczne podziękowanie za dobrą współpracę w 2018 roku życząc z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dobrego wypoczynku i spokoju oraz pomyślności i sukcesów w Nowym 2019 Roku.
 
Fot. M. Hudko