Po ostatnim Walnym Zgromadzeniu Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa ma jasno wytyczony cel: pozyskiwać młodych przedsiębiorców i skutecznie dbać o ich interesy. W Izbie już pojawiają się nowe firmy i nowi ludzie z ciekawymi pomysłami na biznes. To rezultat nowego otwarcia, którego wyrazem staje się Crowdsourcing czyli pozyskiwanie informacji i realizacja zadań poprzez autentyczne uczestnictwo.

W nowej odsłonie Izba otwiera się na wszystkie branże. Choć przynależność do niej nie jest obligatoryjna, to dla firm z sektora MŚP (a takich u nas najwięcej) ma to zasadnicze znaczenie. Podnosi ich rangę, a także chroni i ułatwia prowadzenie działalności. Dlatego takie firmy powinny szukać oparcia w samorządzie Izby, a skonsolidowani w niej przedsiębiorcy będą zwiększać swój głos w decydowaniu o polityce gospodarczej regionu.

Nie ma sensu działanie w pojedynkę i powtarzanie, że jak sami sobie nie pomożemy, to nikt nam nie pomoże. Dlatego wolimy działać samodzielnie. Jest to nasza wada wynikająca z przeszłości, gdy występował brak zaufania do siebie i instytucji państwowych. Chcąc mieć wpływ na bieg spraw trzeba te stereotypy przezwyciężać angażując się w działalność w samorządzie gospodarczym.

Dziś wszyscy mają szanse na szybki rozwój. Jednak najlepiej z tego korzystają firmy duże mające często oparcie w kapitale obcym, którym niepotrzebny jest samorząd gospodarczy. Dlatego oferta Izby kierowana jest głównie do osób rozpoczynających dopiero swój start w biznesie i firm należących do sektora MŚP.

Izba wobec silnych trendów otwiera się na pokoleniową zmianę. Wstępują do niej młodzi, wykształceni i kreatywni ludzie, którzy zmienią i wzmocnią samorząd gospodarczy. To oni utworzą nową klasę przedsiębiorców i wyznaczą rozwój gospodarki. Warto się łączyć w takiej sprawie, bo Izba zapewnia dostęp do wielu rozwiązań, których potrzebują młodzi przedsiębiorcy. Chodzi o to, by każdy mógł osiągnąć swoje cele poprzez zaangażowanie, wpływanie i łączenie. Zostało to precyzyjnie przedstawione w zupełnie nowej ofercie usług Izby:

   ● Usługi Komercyjne – (koszty usług ponosi korzystający)

   ● Usługi Bezpłatne – (usługi w ramach składki członkowskiej).